Валерій Авраменко у дзеркалі інтелектуальної власності

Авраменко Валерій Васильович
Валерій Авраменко у дзеркалі інтелектуальної власності

Україна, Дніпропетровська область

  • 15 червня 1963 |
  • Місце народження: м. Дніпро |
  • фахівець у сфері інтелектуальної власності, патентний повірений України

Валерій Авраменко, один із найкваліфікованіших патентних повірених України, багато років співпрацює з обласною науковою бібліотекою.

Авраменко Валерій Васильович народився 15 червня 1963 року в місті Дніпропетровськ. В 1978 році закінчив середню школу № 69. З малолітства захоплювався спортом, із 1974 по 1977 відвідував спортивну школу №6, займався велоспортом. Його приваблювали шосейні гонки. По закінченні спортивної школи отримав звання кандидата в майстри спорту з шосейних велогонок. У 1978 році після закінчення середньої школи Валерій Авраменко вступив до технікуму залізничного транспору і в 1982 році закінчив за спеціальністю технік-механік ізотермічного рухомого складу. У технікумі захопився парашутним спортом. Потім була служба в Радянській армії з 1982 до 1984 року.

З юності Валерій Васильович узяв курс на постійне вдосконалення і навчання. Після демобілізації повернувся додому. Перед ним постало складне завдання: потрібно було визначитися, як жити далі. Ситуація була непростою. Спочатку він вирішив вступати до Дніпропетровського державного університету на факультет кібернетики, але друзі його відрадили. І він разом із друзями успішно здав іспити і став студентом Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту, де  навчався з 1985 по 1990 рік. 

В інституті він зустрів свою студентську любов, на все життя, свою зіроньку – красуню Наталочку. Вони одружилися. Валерій Авраменко в особі своєї Наталочки знайшов вірного і надійного друга на все життя. А в 1997 році в житті молодої сім'ї відбулася ще одна щаслива подія – народилася донька Аліна.

Після успішного захисту диплому у житті Валерія Авраменка настав новий етап – етап інженерної діяльності. За розподілом він пішов працювати на одне з найстаріших підприємств міста – «Дніпровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів». Валерій Васильович працював старшим майстром цеху збирання вагонів, потім старшим диспетчером заводу. Працюючи, пройшов стажування в Іспанії, в Каталонії, на вагоноремонтному заводі за програмою відновлення вагонів. Валерію Авраменку дуже подобалась його робота, змінити її він і не мріяв. 

Та один випадок змінив все життя Валерія Васильовича. Він згадує: «Доля до мене прихильна і вона звела мене з видатною людиною. Якось на завод завітав заслужений винахідник УРСР Леонід Михайлович Аріст із метою знайти талановиту молодь для роботи з інтелектуальною власністю. Саме завдяки йому я став фахівцем у цій сфері». За словами Валерія Авраменка, на заводі відбувся відбір спеціалістів. Серед сорока інженерів відібрали і його і направили на навчання до Києва в Український Інститут інтелектуальної власності. 

У 2003 році Валерій Авраменко за підсумками тестів отримав звання магістра зі спеціальності «Інтелектуальна власність». Але цього йому було замало, і він продовжував навчання і далі. По закінченні інституту отримав диплом патентного повіреного України з реєстраційним номером №264. З 2004 року обіймав посаду начальника відділу інтелектуальної власності та юридичного супроводження на «Дніпровському заводі з ремонту та будівництва пасажирських вагонів».

Колектив Придніпровської державної академії будівництва та архітектури

Життя стало ще цікавішим, ще один зиґзаґ долі! В 2007 році з ініціативи свого вчителя і наставника Леоніда Аріста Валерій Васильович змінює місце роботи і починає працювати в Державному вищому навчальному закладі «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» на посаді завідувача відділу експертизи та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. В академії значна увага приділяється створенню й охороні об’єктів інтелектуальної власності, підтримці належного рівня патентно-ліцензійного забезпечення виконання науково-дослідних робіт, обов’язковому патентуванню результатів, вивченню можливостей комерціалізації та впровадженню у виробництво. У структурі науково-дослідної частини ДВНЗ «ПДАБА» функціонує відділ експертизи та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності. В результаті роботи відділу у 2013–2017 рр. до Укрпатенту подано 261 заявку і отримано 195 патентів на корисні моделі. З метою розвитку патентно-ліцензійної роботи у ринкових умовах, застосовуючи міжнародні підходи до розвитку інтелектуальної власності, комерціалізації технологій та просування нової техніки на внутрішні та зовнішні ринки, здійснюється творче співробітництво між Придніпровською державною академією будівництва та архітектури (ПДАБА), Національною металургійною академією України (НМетАУ), Дніпропетровським національним технічним університетом залізничного транспорту (ДНТУЗТ) і Дніпровським університетом економіки та права (ДУЕП).

Валерій Авраменко – консультант патентно-технічного відділу ДОУНБЗавідувачка патентно-технічного відділу Тетяна Мищенко на  консультації Валерія Авраменка

З 2004 року Валерій Авраменко – консультант патентно-технічного відділу КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія». Він надає безкоштовні консультації у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність» для підвищення обізнаності населення з питань інтелектуального права.

Важко переоцінити внесок Валерія Васильовича в розвиток винахідницької діяльності містян. Майже 10 000 патентів отримали шлях у життя завдяки його консультаціям і допомозі в оформленні патентів на винаходи.

Як патентний повірений нашого міста Валерій Васильович брав участь у парламентських слуханнях, на яких він доповідав про стан винахідницької діяльності у Дніпрі. 

Виступ Валерія Авраменка на парламентських слуханнях Виступ Валерія Авраменка на засіданні клубу  «Академія досліджень і винахідництва»

І зараз, будучи таким запитаним, він є волонтером патентно-технічного відділу, помічником при роботі зі студентами в розповсюдженні знань у сфері інтелектуальної власності, залучення їх до бібліотеки для роботи з патентною документацією. Валерій Васильович бере активну участь у цікавих зустрічах, засіданнях клубів, які проводяться у патентно-технічному відділі.

Валерій Авраменко проводить заняття з академічної доброчесності для студентів Придніпровській державній академії будівництва та архітектуриЗаняття з академічної доброчесності проводять Тетяна Мищенко і Валерій  Авраменко у патентно-технічному відділі ДОУНБ

Валерій Авраменко спільно з завідувачкою патентно-технічного відділу Тетяною Мищенко не раз проводив заняття у межах інформаційно-просвітницької антикорупційної кампанії «Жити чесно» з метою інформування користувачів бібліотеки, студентства і містян стосовно негативних наслідків корупції та позитивного впливу академічної доброчесності на розвиток особистості та держави. Заняття проводили як у патентно-технічному відділі, так і поза його межами, у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури. 

Валерій Васильович каже, що він дуже щаслива людина, бо в нього є два основних хобі всього життя – робота і спорт! Особливо улюбленими видами спорту є їзда на велосипеді та плавання. До спорту він також залучає і своїх онуків: Михайла та Максимку.

Валерію Васильовичу притаманна велика працездатність, енергія наукового пошуку, прагнення у досягненні позитивних результатів, втілення цих результатів у практику життя. 

Поряд із робочою діяльністю патентний повірений України В.В. Авраменко приділяє велику увагу своїй сім`ї, з якою він проводить весь свій вільний час. Він завжди згадує про своїх рідних з любов`ю та повагою. Особливо його тішить спілкування і виховання онуків. 

Патентний повірений України Валерій Авраменко зі своїм учителем патентним повіреним України Леонідом Арістом

Уже багато років немає Леоніда Аріста, а Валерій Васильович згадує про нього і про ту доленосну роль, яку той відіграв у його житті.

Тетяна Мищенко
Бібліографія:

Каленик В.И. День изобретателя и рационализатора Украины // Gorod.dp. ua, 2009.09.18.
***
Звіт ректора Державного вищого навчального закладу «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» Большакова Володимира Івановича за 2013–2018 роки.– Міністерство Освіти і науки України, Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».– Дніпро, 2018.– 206 с.
Створено: 28.07.2021
Редакція від 28.07.2021